Urzędować zacząłem 27 grudnia. Jak to jest pracować w Urzędzie przekonuję się w czasie rzeczywistym razem z Tobą...
Zakładki:
czytamy
po godzinach
programy
urzędowo
kontakt
SEO

BYKOM-STOP - Poprawna pisownia i ortografia w Internecie

RSS
piątek, 17 października 2014
To już jest koniec ale jeszcze coś jest

Definitywnie zamykamy tego bloksa ale bez kasowania.

Dla zainteresowanych:

12:48, bladosso
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 października 2008
Ponowne otwarcie?

Witam ponownie ;)

20:24, bladosso
Link Komentarze (3) »
piątek, 19 sierpnia 2005
Blog zostal zamkniety przez administratora

W zwiazku z powyzszym wszelkie informacje zawarte na podstronach serwisu urzedas.blox.pl maja wartosc wylacznie historyczna/archiwalna i autor bloga nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za wynik korzystania z zawartych tu informacji.

Wszelkie uwagi, pozdrowienia i komentarze prosimy przesylac na adres urzedas@w-internecie.pl. Do zobaczenia mam nadzieje juz niebawem.

13:45, bladosso
Link Komentarze (7) »
piątek, 29 lipca 2005
Stypendia unijne - podsumowanie

- Do tej pory już 217 tys. osób, w tym ponad 179 tys. uczniów i 38 tys. studentów skorzystało ze stypendiów w ramach działania 2.2 Wyrównanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne – powiedział Marek Szczepański, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy podczas konferencji prasowej poświęconej zasadom przyznawania stypendiów unijnych w roku 2005/2006. Odbyła się ona 28 lipca br. w MGiP.

W ramach stypendiów unijnych istnieją dwa rodzaje stypendiów: dla młodzieży wiejskiej – dla tej grupy przewidziano w okresie programowania na lata 2004-2006 środki publiczne w wysokości 151 mln euro oraz dla studentów – 24 mln euro.

- W tym roku najwyższe stypendia wypłacono w woj. łódzkim - dla uczniów wyniosły średnio 198 zł, dla studentów – 260 zł. Stypendia w najniższej kwocie wypłacano w woj. lubuskim – średnio 70 zł dla uczniów i 66 zł dla studentów – powiedział minister Szczepański. Zwrócił uwagę, że kwota wypłacanego stypendium była różna w zależności od województwa. Jest ona określona w dokumencie „Ramowy Plan Realizacji Działania”, przyjmowanym na dany rok uchwałą Zarządu Województwa.

Więcej na stronach Portalu Funduszy Strukturalnych.

11:34, bladosso
Link Komentarze (3) »
czwartek, 28 lipca 2005
Generator Wniosków 3.0.0.38

A czy Ty już zainstalowałeś aktualną wersję Generatora Wniosków?

Już jest.
3.0.0.38.
Ściągnij ją ze strony Ministerstwa Finansów (15 MB).

16:41, bladosso
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 lipca 2005
Dowcipy urzędnicze

Spotyka się dwóch urzędników na korytarzu:
- O, widzę, że kolega też nie może zasnąć...

Przychodzi urzędnik do lekarza.
- Co jest panie doktorze? Od trzech dni nic mi się kompletnie nie chce...
- Środa.

13:22, bladosso
Link Komentarze (7) »
czwartek, 21 lipca 2005
Gazeta.pl docenia?

Zaczęły mnie zastanawiać wejścia ze strony praca.gazeta.pl. Wszedłem, rozejrzałem się w prawo i w lewo, w górę i w dół, i oto co się memu wzroku ukazało:

PS Z pozdrowieniami dla pajęczaków ;)

08:31, bladosso
Link Komentarze (1) »
środa, 20 lipca 2005
Generator Wniosków 3.0.0.37

A czy Ty już zainstalowałeś aktualną wersję Generatora Wniosków?

Już jest.
3.0.0.37.
Ściągnij ją ze strony Ministerstwa Finansów (15 MB).

13:31, bladosso
Link Dodaj komentarz »
Nowe komputery i praktykanci

Nadejszła wiekopomna chwila - chciałoby się zacząć. Bo już są. One. Nowe komputery. W tym ten jeden jedyny. Wymarzony, wyśniony. Wyczekiwany dzień po dniu (ang. day by day), wyglądany. Wypytywany u informatyków co jakiś czas. No i jest - tadam! Taki dziewiczy. Dosłownie, gdyż nawet nie chce mi się go rozpakowywać. Leży sobie grzecznie pod ścianą i... nie ulega amortyzacji. Niech dobrze służy memu następcy. Bowiem nasi informatycy mają w zwyczaju desanty. Po rozpoznaniu taktycznym, kiedy w pokoju przebywa najmniejsza dopuszczlana liczba jednostek urzędniczych następuje zrzucenie sprzętu w kartonie i natychmiastowy odwrót. Niech się dzieje co chce. Albo sobie potencjalny użytkownik poradzi albo nie. Wtedy zadzwoni. Albo nie. A jak zadzwoni, znaczy, że sobie nie radzi, znaczy, że bez mrugnięcia okiem przyjmie informację, że podłączenie będzie możliwe dopiero za dwa tygodnie. I będzie czekał. Złota robota :D

Nic jednak nie jest w stanie się równać uśmiechowi Kuby, który w końcu ma prawdziwe narzędzie pracy. I tabelki może mu zliczać Excel nie zaś kalkulator. A tak było, gdyż demonem prędkości poprzedni jego komputer to nie był. I dobrze Kubie jest. I niech tak zostanie.

Być może przed końcem pracy uda mi się zasiąść jeszcze na krześle obrotowym (obiecanym wraz z komputerem 27 grudnia zeszłego roku). Może. A jak nie to rważ włosów z głowy nie będę ani tym bardziej zgrzytał zębami.

Teoretycznie od 1 lipca pracuje u nas w departamencie 7 nowych osób. Jak na razie widziałem jedną. Ta dzisiejsza młodzież widać ma jakieś specjalistyczne zajęcia na uczelniach, co by się umiejętnie ukrywać... No dobra, reszta ma nadciągnąć przed urlopowaniem się szefowej. Wszyscy obstawiają zakłady po ilu dniach urlopu powróci. Bo przecież to _niemożliwe_ aby jej nie było przez dwa tygodnie! Jak to w teorii prawdopodobieństwa się nazywało? Ach tak, zdarzenie losowe niemożliwe (Ø). Najczęściej obstawianą liczbą dni jest 3. A po nocy przychodzi dzień, a po środzie czwartek zatem według respondentów nastąpi wtedy Powrót Jedi. No zobaczymy.

Miało być o praktykantach a więc proszę.
Liczba: 2.
Płeć: obydwie.
Wykształcenie: studia teologiczne w trakcie przy jednoczesnym policealnym studium administracji.
Znajomość funduszy strukturalnych: zerowa.
Obsługa komputera: zerowa.
Obsługa urządzeń biurowych: zerowa.
Hm. Potwierdza to tylko moją teorię, że osoby z najlepszymi wynikami w szkole nie są wcale najlepszymi pracownikami. Ale minęły dopiero dwa tygodnie ich pracy, mają jeszcze trochę czasu, żeby mnie do siebie przekonać. Tak, wiem. Jestem straszny. No nic na to nie poradzę.

Czy to komplement, gdy ktoś mówi "będzie nam Ciebie brakowało, bo się do Ciebie przyzwyczailiśmy"?

10:06, bladosso
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 11 lipca 2005
Wypowiedziałem się

W dniu 30 czerwca moja szefowa otrzymała ode mnie pismo o następującej treści:
Wnoszę o rozwiązanie umowy o pracę, zawartej w dniu 27 grudnia 2004 r. z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, z powodów osobistych. Jak tylko zdołała ochłonąć i zająć bezpieczne miejsce w fotelu, rozpoczęła dość długą rozmowę na temat moich motywów. A generalnie miała na celu wyciągnięcie ode mnie co jest nie tak w tej pracy. Wypowiedzenie jednak przyjęła. Jednocześnie na piśmie, które rozpoczęło swoją wędrówkę po urzędowie, pojawił się dopisek:
Z uwagi na powagę sytuacji opiniuję wniosek pozytywnie, jednak wyrażam swoje niezadowolenie z powodu odejćia bardzo dobrego pracownika.

Pismo poszło do marszałka. W tym samym czasie miała miejsce druga rozmowa z szefową, w której to prosiła, groziła, pytała, płakała ;) Poniekąd mi wiadomo, że na tę rozmowę naciskała w-ce marszałek, która to... pojawiła się u mnie kilka dni po fakcie wypowiedzenia. Jak miło!

Wcale nie wiążę z wypowiedzeniem otrzymania praktykantki dzień po. Wcale. Wcale nie wiążę z wypowiedzeniem otrzymanie do dyspozycji kolorowej drukarki laserowej (OKI C5200 - nie polecam). Wcale. Innych działań zmierzających do zatrzymania mnie nie zanotowałem, więc słowo się jednak rzekło. Urzędować będę do 29 lipca włącznie. Co dalej? Okaże się w następnym blogu...

08:41, bladosso
Link Komentarze (11) »
poniedziałek, 04 lipca 2005
O funduszach napisali...

W ubiegłym roku Polska wpłaciła do Brukseli ponad 5,8 mld zł składki, do końca tego roku musimy wyłożyć kolejne 10 mld zł. W zamian mieliśmy otrzymywać środki na fundusze strukturalne.
I otrzymujemy, tyle że wciąż nie potrafimy po nie sięgnąć. W ubiegłym roku nie wykorzystaliśmy nawet jednego euro. Zatem pierwsze 7 miesięcy w Unii zakończyliśmy na potężnym minusie.

Więcej w Tygodniku Solidarność na stronach Onet.pl.

Setki przedsiębiorców od kilku miesięcy czekają w całym kraju na pieniądze z unijnego programu dla małych firm. Ministerstwo Gospodarki i Pracy od grudnia poprawia wadliwe wzory umów.
- To był czeski błąd - tłumaczy Ewa Wnukowska, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Programów Rozwoju Regionalnego w Ministerstwie Gospodarki i Pracy. Pomylono instytucję wdrażającą (akceptują wnioski i dokonują wypłat Urząd Marszałkowski lub Regionalne Instytucje Finansujące) z instytucją pośredniczącą w przekazywaniu pieniędzy, czyli z Urzędem Wojewódzkim.

Więcej w Rzeczpospolitej.

W sierpniu Polska otrzymała z Komisji Europejskiej pierwszą transzę środków z funduszy strukturalnych w wysokości 820 mln euro. Do czwartego kwartału zdołaliśmy wykorzystać zaledwie ułamek tej kwoty, ok. 7,6 mln zł, tj. 0,02 proc. środków wspólnotowych przewidzianych na lata 2004-2006. Kto zawinił?
Polscy urzędnicy, którzy jako jedyni w poszerzonej Unii stworzyli system finansowania obrośnięty dodatkową piętrową procedurą kontrolną, nie wymaganą regulacjami wspólnotowymi, skutecznie blokującą sięgnięcie po europejskie pieniądze.

Więcej w Tygodniku Solidarność na stronach Onet.pl.

Obraz jaki się wyłania z tych publikacji jednoznacznie sugeruje, że system jest zły. Będąc, niekoniecznie nawet ostatnim, ogniwem systemu dostrzega się jego zalety i wady na różnym poziomie. Za 1,5 roku skończy się skrócony okres programowania, zacznie się kolejny - pełnowymiarowy, 6-letni, z o wiele większymi funduszami... Pytanie za 100 punktów: czy system ewoluuje? Czy będzie prowadzona ewaluacja? Czy jest prowadzony monitoring nieprawidłowości? Czy będą zmiany w następnym okresie programowania? Unia Europejska ma swoje procedury - kraj członkowski nie może ich tak po prostu znieść, bądź obniżyć wymagania bez konsultacji z Komisją Europejską. Natomiast bez żadnego oglądania się na KE może je dowolnie zaostrzać. Tylko po co?

10:02, bladosso
Link Komentarze (4) »
piątek, 01 lipca 2005
Generator Wniosków 3.0.0.36

A czy Ty już zainstalowałeś aktualną wersję Generatora Wniosków?

Już jest.
3.0.0.36.
Ściągnij ją ze strony Ministerstwa Finansów (15 MB).

07:43, bladosso
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 czerwca 2005
Rozporządzenie zmieniające przepis przejściowy

Drodzy Czytelnicy!
Pragnę poinformować, iż w dniu dzisiejszym wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie przyjęcia Uzupełnienia ZPORR 2004-2006.

11:36, bladosso
Link Komentarze (17) »
Drogi wniosku - część druga

Aby bardziej obrazowo przedstawić drogę wniosku wybierzmy przykładowe działanie, niech będzie to 3.2 Obszary podlegające restrukturyzacji. O tyle jest to ciekawe działanie, że wpisuje się w pomysł projektów modelowych. Idea ta polega na udostępnieniu częściowo wypełnionych projektów wraz ze wskazówkami dotyczącymi opracowywania studium wykonalności i oceny oddziaływania na środowisko. Nie jest to pomysł nowatorski - realizowany jest z powodzeniem od 1990 roku na terenie Niemiec. Podstawowa zaletą projektów modelowych jest ściśle ustaloną i zamknięta lista kosztów kwalifikowanych, co z całą pewnością rozwiązuje dywagacje nad budżetem projektu.

Udało nam się po wielu nieprzespanych nocach i hektolitrach wypitej kawy stworzyć wniosek. Polecam użycie do tego najzwyklejszego edytora tekstu - oczywiście w oparciu o poszczególne punkty wymagane przez GW. Dlaczego? Mimo iż wniosek będzie składany jako wydruk z Generatora Wniosków oraz w wersji elektronicznej (plik .xml z GW) to warto się zabezpieczyć. Generator lubi się zawieszać, gubić niektóre wypełnione pola, przestać walidować w najmniej do tego odpowiedniej chwili. Posiadając dodatkową wersję w pliku tekstowym jesteśmy zabezpieczeni.

GW podczas pracy nad wnioskiem tworzy tzw. sumę kontrolną. Uważny obserwator dostrzeże, że wystarczy dopisanie jednego zdania do wniosku, ba! nawet jednej spacji by przy zapisie nowej wersji wniosku suma uległa zmianie. Poprzez zgodność sum kontrolnych sprawdzana jest zgodność wersji eletronicznej wniosku z papierową - obie muszą być takie same, przy czym suma musi być taka sama na każdej stronie wydrukowanego wniosku. Niejednokrotnie może się zdarzyć, że suma się zmienia mimo niedokonywania żadnych zmian (ewentualnie poprzez wprowadzenie zmian przez osoby postronne). Dość częstym przypadkiem jest wydrukowanie wniosku, następnie nagranie go na CD i... stwierdzenie, że sumy kontrolne z wydruku i z CD nie są zgodne! Jedynym sposobem jest dokonanie wydruku z płytki, już po nagraniu ostatecznej wersji.

W kolejnej części omówię moment złożenia, rejestrację i pierwszy etap oceny wniosku.

09:07, bladosso
Link Dodaj komentarz »
Generator Wniosków 3.0.0.35

A czy Ty już zainstalowałeś aktualną wersję Generatora Wniosków?

Już jest.
3.0.0.35.
Ściągnij ją ze strony Ministerstwa Finansów (15 MB).

07:57, bladosso
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5